Skip to main content

2018 Wrestling Results

Lincoln Meet 12.1.18
Name Record Placing
Marcel Dyke 2-1 2nd
Anthony Williams 2-1 2nd
Dylan Dewitt 2-1  2nd
Curtis Hansen 0-3 3rd
Gunnar Couture  3-2 3rd
Gunnar Sheetz 2-1 2nd
Andrew Hubert 1-1 2nd
Kameron Ines 2-2 3rd
Taylor Showers 1-2 3rd
Quintin Beeson 2-1 2nd
Robert Sockwell  0-4 4th
Duke Morgan 3-2 3rd
Dallas Buss 2-3 4th
Cormick Reynolds 1-2 3rd
Team 152.0 pt 2nd
Onaga Meet
Name Record Placing
Marcel Dyke 2-2  3rd
Anthony Williams 2-3 4th
Kaleb Talkington 3-0 1st
Curtis Hansen  2-3 5th
Gunnar Couture 1-3 6th
Gunner Sheetz 1-3 4th
Andrew Hubert 4-1 3rd
Kameron Ines 3-2 5th
Taylor Showers 1-2 6th
Quintin Beeson 5-0 1st
Mason Simmons 2-1 2nd
Dallas Buss 3-2 2nd
Eyann Zimmerman  5-0 1st
Dylan Dewitt JV n/a 3rd
Duke Morgan JV n/a 1st
Team   1st
Marion County Duals
Name Record Placing
Johnathon Dyke 2-0  
Marcel Dyke 3-2  
Kaleb Talkington 5-0  
Curtis Hansen 1-4  
Gunnar Couture 1-4  
Gunner Sheetz 1-4  
Andrew Hubert 4-1  
Kameron Ines 4-1  
Taylor Showers 0-3  
Quintin Beeson  2-3  
Mason Simmons 5-0  
Cormik Reynolds 4-1  
Eyann Zimmerman 5-0  
Team   6th
Concordia JV tournament  Record Placing
Johnathon Dyke   2nd
Marcel Dyke   2nd
Dylan Dewitt   3rd
Curtis Hansen   3rd
Gunnar Couture   1st
Duke Morgan   1st
Rossville High School  Record Placing
Johnathon Dyke   6th
Marcel Dyke   DNP
Kaleb Talkington 2-1 2nd
Curtis Hansen   DNP
Gunnar Couture   DNP
Gunner Sheetz   DNP
Andrew Hubert 3-2 6th
Kameron Ines   DNP
Quintin Beeson 3-1 3rd
Mason Simmons 2-1 2nd
Dallas Buss   DNP
Eyann Zimmerman 2-1 2nd
Team   5th
Surperior Tournament
Name Record Placeing
Johnathan Dyke 4-0 1st
Marcel Dyke   5th
Kaleb Talkington 5-0 1st
Curtis Hansen 3-2 DNP
Gunnar Couture 3-2 5th
Gunner Sheetz 3-2 5th
Andrew Hubert 3-2 3rd
Kameron Ines   5th
Quintin Beeson 4-1 2nd
Duke Morgan   4th
Dallas Buss 2-2 2nd
Cormik Reynolds 3-2 4th
Eyann Zimmerman 5-0 1st
Team   3rd
Red Cloud Tournament
Name Record Placing
Johnathon Dyke   2nd
Anthony Williams   2nd
Dylan Dewitt   4th
Gunner Sheetz   2nd
Andrew Hubert   3rd
Kameron Ines   3rd
Duke Morgan   2nd
Cormik Reynolds   2nd
Team   3rd
Garden City Tournament   
Name Record  Placing
Kaleb Talkington 3-1 12th
Mason Simmons 2-3 14th
Eyann Zimmerman 3-2 7th
Ellsworth Duel @ Home Record Placing
Johnathon Dyke Win  
Marcel Dyke Win  
Anthony Williams Win  
Kaleb Talkinton Lose  
Gunnar Couture Lose  
Gunner Sheetz Lose  
Andrew Hubert Win  
Kameron Ines Win  
Taylor Showers Win  
Quintin Beeson Win  
Dallas Buss Lose  
Mason Simmons Win  
Team 43-30 Win
Southwest High School Tournament Record Placing
Johnathan Dyke 2-2 4th
Marcel Dyke 1-3 DNP
Kaleb Talkington 3-1 3rd
Anthony Williams 2-2 DNP
Curtis Hansen 1-2 DNP
Dylan Dewitt   DNP
Gunnar Couture   DNP
Gunner Sheetz   DNP
Andrew Hubert 3-0 1st
Kameron Ines 1-2 DNP
Taylor Showers 2-1 3rd
Quintin Beeson 2-1 2nd
Mason Simmons 2-1 3rd
Cormik Reynolds 1-2 DNP
Dallas Buss 1-2 DNP
Eyann Zimmerman  3-0 1st
Team   2nd
NCAA League High School Record Placing
Johnathan Dyke   2nd
Marcel Dyke   4th
Kaleb Talkington   1st
Curtis Hansen   5th
Anthony Williams (JV)   1st
Gunnar Couture   3rd
Andrew Hubert   3rd
Kameron Ines   4th
Taylor Showers   3rd
Quintin Beeson   3rd
Mason Simmons   2nd
Dallas Buss   4th
Eyan Zimmerman   2nd
Team   3rd
Regionals Record Placing
Johnathan Dyke   4th
Marcel Dyke   DNP
Kaleb Talkington   2nd
Anthony Williams   DNP
Gunnar Couture   DNP
Curtis Hansen   DNP
Gunner Sheets   DNP
Andrew Hubert    
Kameron Ines   DNP
Taylor Showers   DNP
Quintin Beason   DNP
Mason Simmons   4th
Dallas Buss   DNP
Eyann Zimmerman   1st
Team    
State Tournament  Record Placing
Johnathan Dyke   DNP
Kaleb Talkington   5th
Andrew Hubert   DNP
Eyann Zimmerman   2nd